Haber

Akşener 6’lar Masasına nasıl döndü? Bu 2 soruyu ısrarla Yavaş ve İmamoğlu’na sordu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıktığı için 6’ncı Tablo’dan ayrılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyaset sahnesinde hareketli günlerin yaşanmasına neden oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veya ABB Başkanı Mansur YavaşTürkiye’ye aday olmak isteyen Akşener, bu iki ismin kendisini ziyaret etmesi ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olmasıyla ikna oldu.

“GERÇEKTEN BENİ YAVAŞ TÜKETTİ”

Dün bir canlı yayına katılan Akşener, 6 Masa’ya dönüş sürecinin kulislerini anlattı. Nitekim İYİ Parti Genel Başkanı Yavaş’ın kendisini ikna ettiğini belirterek, “Partim için herhangi bir ayrıcalık istemediğimi kanıtladım. Aslında Sayın Mansur Yavaş onu biraz ikna etti. Mansur Bey dedi ki Bana ‘Ağabeyim bunu yapacaksın çünkü bunu birlikte kazanacağız’ ve ardından ‘Evet’ dedim. Tabii İmamoğlu’nun da payı var” dedi.

‘KOŞACAK MISINIZ, ÇALIŞIYOR MUSUNUZ?’ SÖYLEDİM”

Akşener, ziyareti sırasında iki belediye başkanı arasında kendisini ikna etmek için geçen konuşmayı anlatarak, “‘Çalışacak mısın? Koşacak mısın?’ dediler. Arka arkaya dedim, ‘Koşacağız, çalışacağız’ dediler. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu